Elektrické ohradníky pro tchýně

Jak jste se dočetli na titulní stránce Elektrické ohradníky, jsme schopni sestavit elektrické ohradníky nejen pro zvířata, ale dokonce i pro tchýně.

Jak sestavit elektrický ohradník pro tchýně?

Při sestavování ohradníku pro tchýně vycházíme z předpokladu, že tchýně a uzený jsou nejlepší studený.
Zdroj napětí vybírejte podle toho, jak moc chcete tchýni potrápit. Chcete-li, aby dostala jenom malé pecky vysokého napětí, stačí malé zdroje jako je Olli 250 nebo Olli 500. Chcete-li ji pořádně přismahnout, využijte například nejsilnější zdroj na medvědy Olli 2000. Nemáte-li přívod elektrického vedení, vyberte si bateriové zdroje Olli. Vybrat si můžete i solární zdroj. Součástí ceny každého zdroje je připojovací sada a 1 výstražná tabulka (tu vystavte tak, aby ji tchýně neviděla, ale aby byli varováni další členové rodiny).
Pro tchýně používáme minimálně 6 oplocovacích vodičů ve výškách 20-40-60-80-100-120 cm, aby nemohla ohradník ani podlézt ani přeskočit. Rozhodně Vám nebude stačit provázek, protože rozzuřená tchýně mívá sílu jako buvol a mohla by ho přetrhnout. Lépe bude použít minimálně lanka, dráty nebo pásky. Úplně nejlepším řešením je použít ostnatý drát, který sice nedoporučujeme pro zvířata, ale pro tchýně je ideálním řešením. Zvlášť, pokud se Vám tchýně na ostatnatý drát nabodne.

Tomu odpovídá i volba tyček nebo sloupků – rozhodně nepoužívejte skolaminátové tyčky a umělohmotné sloupky. Ideálním řešením pro tchýně jsou ocelové sloupky nebo dřevěné kůly.
Pokud použijtete dřevěné kůly, budete potřebovat izolátory. Nikdy nevytvářejte pro tchýni bránu (ať si z ohrady vyleze sama), ohradník musíte dobře uzemnit, musíte ho testovat, jestli správně funguje a pokud je na veřejném pozemku, musíte ho označit výstražnými tabulkami – k výstražné tabulce „Pozor, elektrický ohradník!“ připravujeme samolepku „A tchýně!“, kterou k sadám pro tchýně budeme dodávat zdarma. Pokud chcete ohradník využívat i v zimě, nastudujte si, jak by měl vypadat zimní provoz. A vše můžete objednat online v eshopu.
Naše firma pro vás připravila nejjednodušší způsob, jak sestavit elektrický ohradník pro tchýně – sadu elektrických ohradníků přímo pro tchýně. Sada obsahuje vše, co potřebujete, kromě sloupků a hřebíků nebo vrutů pro upevnění izolátorů.

Námi nabízenou sadu elektrických ohradníků pro tchýně můžete brát pouze jako návod a sami si sestavit elektrický ohradník pro Vaše tchýně z jednotlivých komponent dle vlastních potřeb!

1. Sada na elektrický ohradník pro tchýni 60 m menšího výkonu:

Síťový zdroj pro elektrický ohradník OLLI 1000 napětí 230V, 4,5J

Síťový zdroj pro elektrický ohradník OLLI 1000 napětí 230V, 4,5J

Elektrický ohradník Olli 1000 síťový zdroj napětí 230V, 4,5J - silný impulzátor, pulzátor pro koně, skot, kozy a ovce s 4,5 J pulzní energie.

Maximální pulzní energie

Maximální pulzní energie
4,5 J

Bez tlačítka vypnout/zapnou

Bez tlačítka vypnout/zapnou

Napájení z elektrické sítě 220V

Napájení z elektrické sítě
230 V

Doporučený počet zemnících tyčí

Doporučený počet zemnících tyčí
5 ks

Maximální napětí

Maximální napětí
9 500 V

Maximální délka ohrady

Maximální délka ohradníku
310 km

Napětí při běžně zatížené ohradě

Napětí při zátěži
5 100 V

Délka běžně zatížené ohrady

Délka zatíženého ohradníku
12 km

Zdroj pro elektrický ohradník s LCD displejem

Přehledný LCD displej

Zpětná kontrola napětí

Zpětná kontrola napětí

Zpětná kontrola uzemění

Zpětná kontrola uzemění
Elektrický ohradník pro velká zvířata
Ohradníkový zdroj má dostatek výkonu pro všechny koňské ohrady. Je vhodný pro zvířata chovaná ve stádech - skot, ovce a kozy. Lze použít i proti prasatům, vlkům či lesní zvěři.

Obsah balení:

 • 1x ohradníkový zdroj Olli 1000 s napájecím kabelem do zásuvky
 • 1x žlutá plastová výstražná tabulka Olli
 • 3x šroub na upevnění zdroje
 • 2x připojovací kabel k ohradníku
 • 1x návod k obsluze pro elektrické ohradníky Olli

Hlavní výhody:

 • Hlavní výhodou ohradníkových zdrojů Olli je tříletá záruka, která se vztahuje i na zasažení bleskem.
 • Ohradníkový zdroj Olli 1000 je vybaven konektory pro zpětnou kontrolu napětí a uzemnění.
 • Finská kvalita.
 • Kompaktní rozměry.
 • Vhodné pro dočasné i trvalejší ohrady všeho druhu.
 • Kompletní test funkcí se snadno srozumitelnými Olli smajlíky poskytuje ty nejlepší informace o provozních podmínkách ohradníku.
 • Inteligentní Olli 1000 má automatickou regulaci výkonu, která dodává maximálně 4,5 J pulsní energie rovnoměrně v celém rozsahu ohradníku, narozdíl od jiných konvenčních ohradníkových zdrojů.
 • Ohradníkové zdroje Olli fungují i v extrémních podmínkách. Teplotní rozmezí je uváděno od -40 °C do +40 °C.

Záruční informace:

 • Na zdroj se vztahuje záruka 3 roky.
 • Záruka se vztahuje i na zasažení bleskem.
 • U všech ohradníkových zdrojů Olli zajišťujeme záruční i pozáruční servis.

Důležité informace:

 • K uzemnění zdroje elektrického ohradníku Olli 1000 potřebujete 5 zemnících tyčí.
 • Ohradníkový zdroj má dostatek výkonu pro všechny koňské ohrady. Je vhodný také pro zvířata chovaná ve stádech - skot, ovce a kozy. Lze použít i proti prasatům, vlkům či medvědům.
 • Používáním tohoto zdroje pro elektrický ohradník nehrozí žádné nebezpečí.
 • Síťový el. ohradník na 230V je možné použít jak na malé ohrady, tak pro velké výběhy až do délky 310 km.
 • Zdroje Olli jsou opatřeny těsněním, které zabraňuje pronikání vody a vlhkosti k obvodům přístroje. Přesto pro prodloužení životnosti zdrojů napětí doporučujeme umístit zdroj pod stříšku nebo přístřešek.

Technické parametry elektrický ohradník Olli 1000:

Vstupní napětí 230 V - 50 Hz / 12V
Příkon 13 W
Maximální napětí 9 500 V
Výstupní napětí při 500 Ω 5 100 V
Maximální pulzní energie 4,5 J
Maximální délka ohrady 310 km
Běžná délka ohrady (odpor 500 Ω) 12 km
Optická kontrola kvality vedení ANO
Vzdálené ovládání pomocí chytrého telefonu NE
Doporučený počet zemnících tyčí 5ks (nejsou součástí balení)

Maximálné délka elektrických ohradníků Olli - tabulka


Bezpečnost síťového zdroje napětí pro elektrický plot Olli 1000:

 • Elektrický ohradník má zaručenou bezpečnost a neublíží při dotyku ani zvířatům, ani dětem. Přesto doporučujeme, aby se děti a starší lidé zejména s nemocným srdcem drželi v bezpečné vzdálenosti od elektrického ohradníku.
 • Zásady bezpečnosti jsou určeny především pro silnější ohradníkové zdroje, ale je dobré je dodržovat i u slabších ohradníkových zdrojů.
 • Napájecí zdroj by se neměl používat k napájení ostnatého nebo žiletkového drátu.
 • Vyhněte se kontaktu s dráty elektrického ohradníku, zejména prostřednictvím hlavy, krku nebo trupu. Nikdy se nesnažte elektrický plot tvořený několika dráty překonat překročením, průchodem nebo podlezením. Použijte branku nebo speciálně navržené místo ke vstupu.
 • Konstrukce elektrických ohradníků určených ke střežení zvířat by měly vylučovat pravděpodobnost, že by se do nich mohla nějaká zvířata nebo osoby zaplést.
 • Ani člověk, ani zvíře nesmí přijmout více než jeden elektrický impuls za sekundu. To je důvod, proč nesmíte k el. ohradníku nikdy připojit více než jeden napájecí zdroj, i když elektrický plot tvoří několik linií nataženého drátu. Podobně při jakýchkoli projevech nesprávné činnosti, jako například nadměrné rány od elektrických impulsů (více jak 60 za minutu), se musí jednotka okamžitě odpojit a odeslat přes vašeho obchodního zástupce na opravu.
Koupit v e-shopu
Ohradníkové lanko SHOCKTEQ OLLI Super-6 3 mm/200 m polyetylénové černo-bílé 0,98 Ohm/m

Ohradníkové lanko SHOCKTEQ OLLI Super-6 3 mm/200 m polyetylénové černo-bílé 0,98 Ohm/m

Ohradníkové lanko SHOCKTEQ OLLI Super-6 3 mm/200 m polyetylénové černo-bílé 0,98 Ohm/m - černo-bílé PE ohradníkové lanko s 5x 0,2 mm nerezovým ocelovým vodičem a 1x 0,2 mm měděným vodičem. Nominální odpor 0,98 Ohm/m. Nejkvalitnější elektrická šňůra, vodivý provázek. Lanko pro el. ohradník je určeno pro krátké i dlouhé ohrady.

Značka SHOCKTEQ OLLI označuje zboží nejvyšší kvality - svědčí o tom nominální odpor ohradníkového lanka 0,98 Ohm/m

Ohradníkové lanko, které patří společně s lankem Chapron Poly k tomu nejkvalitnějšímu, co můžete v naší nabídce najít. Toto malé klubíčko se používá spíše na krátké ohrady. Pro velké dlouhé ohrady je samozřejmě určeno toto lanko, ale v kilometrové verzi, které pak není zapotřebí nastavovat. Chovatelé si toto lanko velmi oblíbili. Mnozí o něm říkají, že vede proud, i když je přelámané. Toho je dosaženo 5 silnými nerezovými vodiči a jedním měděným.

Při výběru správného vodivého provázku nebo plastového lanka je dobré se dívat, jaký má elektrický proud odpor při průchodu tímto vodičem. Čím je odpor nižší, tím snadněji projde elektrický proud celým ohradníkem. Je samozřejmé, že vodiče s nižším odporem jsou dražší a s vyšším odporem levnější. U krátkých ohrad to tak důležitou roli nehraje, ale u dlouhých ohrad to hraje roli významnou. Nestěžujte si na slabý ohradník, když používáte nekvalitní vodiče.

Záruka 5 let na UV ochranu plastové části.

Koupit v e-shopu
Super tester Plus Olli zkoušečka na elektrický ohradník do 12 kV s LED kontrolkami

Super tester Plus Olli zkoušečka na elektrický ohradník do 12 kV s LED kontrolkami

Super tester Plus Olli zkoušečka pro elektrický ohradník - voltmetr, zkoušeč, tester se šesti LED diodami pro měření vysokého napětí v elektrickém ohradníku, zkoušečka elektrického ohradníku má rozsah 2000 - 12000 V.

Supertester Plus je zkoušečka napětí elektrického plotu se šestistupňovým světelným displejem. Zobrazení napětí ohradníku 2 000 - 12 000 V. Nevyžaduje samostatnou baterii; čerpá napájení přímo z testovaného ohradníku.
Víte, že nedostatečné uzemnění je nejčastější příčinou špatné účinnosti elektrického ohradníku a jeho interference s rádiovými zařízeními. Mezi běžné příčiny nedostatečného uzemnění patří suchá půda, sněhová pokrývka, nedostatečná hloubka zatlučení uzemňovacích tyčí, nedostatečný počet zemnících tyčí nebo nesprávný materiál zemnící tyče (rezivějící železo, které při rezivění ztrácí vodivost).

Koupit v e-shopu
Zemnící tyč OLLI 1 m pro elektrický ohradník zinkovaná s 3 m připojovacím kabelem

Zemnící tyč OLLI 1 m pro elektrický ohradník zinkovaná s 3 m připojovacím kabelem

Zemnící tyč OLLI 1 m pro elektrický ohradník zinkovaná s 3 m připojovacím kabelem - 1 m pozinkovaná ocelová uzemňovací tyč, L-profil nebo V-profil pozink pro uzemnění ohradníkového zdroje. Uzemňovací kolík včetně 3 m kabelu pro připojení zdroje, nebo další zemnící tyče.

Koupit v e-shopu

Poznámka
Objednávejte v eshopu kliknutím na jednotlivé položky a přidáním do košíku nebo objednávejte emailem na vrcholu stránky. Pošlete-li nám fotografii Vaší tchýně, a bude-li hodně ošklivá, dostanete slevu 5%.

Návod na stavbu elektrického ohradníku pro tchýni:

Vyberte nejoblíbenější místo Vaší tchýně na Vaší zahradě a začněte na něm zatloukat dřevěné kůly s již předem připravenými izolátory. Když tchýně začne jako obvykle ječet: „Prosím Tě, co to zase děláš?“, klidně odpovězte: „Ale připravuji ohrádku pro našeho pejska, maminko.“ Vyčkejte, až Vaše tchýně na svém oblíbeném místě usne. Kolem tchýně nalijte cukrovou vodu a rozhažte přezrálé ovoce. Tyto komponenty by mohly přilákat vosy. Nebo nakupte myšky a kolem tchýně rozhažte kousky salámu. Potichu natáhněte oplocovací vodiče a připojte zdroj napětí. A pak už pouze v úkrytu vyčkávejte, až vosy nebo myšky Vaší tchýni vzbudí. V tom okamžiku začíná ta pravá zábava. Nezapomeňte si při vzbuzení tchýně pustit cirkulárku, drtič větví nebo jiný silný zdroj hluku, abyste jakoby neslyšeli její křik. Tchýně se bude snažit utéct před vosami nebo myškami, naběhne na ohradník a dostane pecku. A pak už jenom budete vidět její krásný tanec. Pravda ta legrace nevyjde nejlevněji, ale bude úžasná. Přejeme příjemnou zábavu!

Doufáme, že je Vám jasné, že tuhle legrácku pro Vás připravil náš webmaster, který tak chtěl oživit naše jinak seriózní stránky.

Pokud byste se chtěli na účet Vaší tchýně bavit i dále, můžete si stáhnout zvonění o Vaší tchýni zdarma na stránce Já zvoním! zhruba v první třetině stránky.

A nakonec se můžete podívat, jak autor této stránky krásně tančí balet pro všechny tchýně: