Elektrické ohradníky pro lamy

elektrické ohradníky pro lamy

Jak jste se dočetli na stránce Návod na sestavení elektrického ohradníku, pro lamy se elektrické ohradníky sestavují z totožných součástí, jako elektrické ohradníky pro ostatní zvířata. I ohradníky pro lamy najdete v našem eshopu v kategorii Ohraníky pro ovce a kozy, dokonce tam najdete i  sadu elektrického ohradníku pro lamy.

Jak sestavit elektrický ohradník pro lamy?

Pro lamy, které patří mezi velbloudovité s hustou srstí, je poměrně snadné vytvořit elektrický ohradník, neboť lamy jsou inteligentní zvířata, která se naučí velice rychle respektovat elektrické oplocení. Protože jsou to vysoce společenská zvířata, žijící ve stádu, je jim lépe mezi ostatními lamami, jsou tedy lehce kontrolovatelná a vycvičitelná. Také predátoři pro ně mohou být problémem, zvláště pro malé lamy. Vhodné je použít i dočasné oplocení pro separaci chovných samců a samic, a také nově narozených mláďat. Pro lamy kvůli jejich husté srsti, která působí jako velice dobrý izolátor je ovšem třeba vybírat poměrně silné zdroje napětí od 5000 V (to jsou všechny naše zdroje), ale raději silnější, Olli 950, Olli 1000, Olli 11 Protector (stejně jako pro ovce, protože mají podobně hustou srst). Nemáte-li přívod elektrického vedení, vyberte bateriový zdroj od Olli 180 B nebo Olli 250 B. Vybrat si můžete i solární zdroj. Součástí ceny každého zdroje je připojovací sada a 1 výstražná tabulka.

elektrické ohradníky pro lamy

Pro lamy používáme 4-6 oplocovacích vodičů ve výškách 45-70-95-120 cm (20-35-50-65-85-110 cm). Jejich počet je ovlivněn tím, zda budete separovat malé lamy po odstavení, zda budete separovat chovné samce a pokud chcete lamy ochránit před predátory. Ačkoliv mají lamy přirozený odpor k šelmám a chrání se kopáním, mohou být obtěžovány predátory, a to zvláště malé lamy, které jsou více náchylné. Elektrické oplocení natažené do správné výšky predátory odstraší. Je dobré použít drát (jako u ovcí), lanko nebo pásku. Použít můžete i vodivé sítě, jako u elektrických ohradníků pro ovce.
Pro mobilní ohrady používejte vyšší tyče nebo sloupky, pro trvalé ohrady středně silné dřevěné kůly, ke kterým potřebujete izolátory.
Nezapomeňte, že do ohradníku budete potřebovat vcházet Vy i Vaše lamy, a k tomu musíte vytvořit bránu, ohradník musíte uzemnit, musíte ho testovat, jestli správně funguje a pokud je na veřejném pozemku, musíte ho označit výstražnými tabulkami. Pokud chcete ohradník využívat i v zimě, nastudujte si, jak by měl vypadat zimní provoz. A vše můžete objednat online v eshopu.
Naše firma pro vás připravila nejjednodušší způsob, jak sestavit elektrický ohradník pro lamy – sadu elektrických ohradníků přímo pro lamy. Sada obsahuje vše, co potřebujete, kromě sloupků a hřebíků nebo vrutů pro upevnění izolátorů.

Námi nabízenou sadu elektrických ohradníků pro lamy můžete brát pouze jako návod a sami si sestavit elektrický ohradník pro Vaše lamy z jednotlivých komponent dle vlastních potřeb!

1. Sada číslo 12 na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou:

Sada na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou

Sada na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou

Sada na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou.

Sada na elektrický ohradník pro lamy obsahuje:

1 ks síťový zdroj Olli 1000
4 ks červeno-bílé pásky 20 mm / 200 m
3 ks propojovací vedení mezi páskami
250 ks izolátorů Olli duo
4 branové izolátory
4 rukojeti k bráně
1 ks Olli Super tester
4 ks zemnící tyče s kabelem

Sada počítá se čtyřmi vodiči.

Více informací k tomuto produktu najdete na stránce Elektrické ohradníky pro lamy.

Koupit v e-shopu

Poznámka
sada počítá se 4 vodiči.

elektrické ohradníky pro lamy

elektrické ohradníky pro lamy

Zvolte správnou výšku elektrických ohradníků pro lamy, aby Vám lama ohradník nepřeskočila, jako na následujícím obrázku.

elektrické ohradníky pro lamy