Elektrické ohradníky pro lamy

elektrické ohradníky pro lamy

Jak jste se dočetli na stránce Návod na sestavení elektrického ohradníku, pro lamy se elektrické ohradníky sestavují z totožných součástí, jako elektrické ohradníky pro ostatní zvířata.

Jak sestavit elektrický ohradník pro lamy?

Pro lamy, které patří mezi velbloudovité s hustou srstí, je poměrně snadné vytvořit elektrický ohradník, neboť lamy jsou inteligentní zvířata, která se naučí velice rychle respektovat elektrické oplocení. Protože jsou to vysoce společenská zvířata, žijící ve stádu, je jim lépe mezi ostatními lamami, jsou tedy lehce kontrolovatelná a vycvičitelná. Také predátoři pro ně mohou být problémem, zvláště pro malé lamy. Vhodné je použít i dočasné oplocení pro separaci chovných samců a samic, a také nově narozených mláďat. Pro lamy kvůli jejich husté srsti, která působí jako velice dobrý izolátor je ovšem třeba vybírat poměrně silné zdroje napětí od 5000 V (to jsou všechny naše zdroje), ale raději silnější, Olli 950, Olli 1000, Olli 11 Protector (stejně jako pro ovce, protože mají podobně hustou srst). Nemáte-li přívod elektrického vedení, vyberte bateriový zdroj od Olli 180 B nebo Olli 250 B. Vybrat si můžete i solární zdroj. Součástí ceny každého zdroje je připojovací sada a 1 výstražná tabulka.

elektrické ohradníky pro lamy

Pro lamy používáme 4-6 oplocovacích vodičů ve výškách 45-70-95-120 cm (20-35-50-65-85-110 cm). Jejich počet je ovlivněn tím, zda budete separovat malé lamy po odstavení, zda budete separovat chovné samce a pokud chcete lamy ochránit před predátory. Ačkoliv mají lamy přirozený odpor k šelmám a chrání se kopáním, mohou být obtěžovány predátory, a to zvláště malé lamy, které jsou více náchylné. Elektrické oplocení natažené do správné výšky predátory odstraší. Je dobré použít drát (jako u ovcí), lanko nebo pásku. Použít můžete i vodivé sítě, jako u elektrických ohradníků pro ovce.
Pro mobilní ohrady používejte vyšší tyče nebo sloupky, pro trvalé ohrady středně silné dřevěné kůly, ke kterým potřebujete izolátory.
Nezapomeňte, že do ohradníku budete potřebovat vcházet Vy i Vaše lamy, a k tomu musíte vytvořit bránu, ohradník musíte uzemnit, musíte ho testovat, jestli správně funguje a pokud je na veřejném pozemku, musíte ho označit výstražnými tabulkami. Pokud chcete ohradník využívat i v zimě, nastudujte si, jak by měl vypadat zimní provoz. A vše můžete objednat online v eshopu.
Naše firma pro vás připravila nejjednodušší způsob, jak sestavit elektrický ohradník pro lamy – sadu elektrických ohradníků přímo pro lamy. Sada obsahuje vše, co potřebujete, kromě sloupků a hřebíků nebo vrutů pro upevnění izolátorů.

Námi nabízenou sadu elektrických ohradníků pro lamy můžete brát pouze jako návod a sami si sestavit elektrický ohradník pro Vaše lamy z jednotlivých komponent dle vlastních potřeb!

1. Sada číslo 12 na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou:

Sada na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou

Sada na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou

Objednací kód: sada12lamy

Sada na elektrický ohradník pro lamy 200 m s páskou. Sada na elektrický ohradník pro lamy obsahuje: 1 ks síťový zdroj Olli 1000 4 ks červeno-bílé pásky 20 mm / 200 m 3 ks propojovací vedení mezi pá ...
Zobrazit obsah sady
OLLI 1000 síťový zdroj napětí pro elektrický ohradník (1ks)
OLLI 1000 síťový zdroj napětí pro elektrický ohradník - náš nejlepší impulzátor, pulzátor pro koně, skot, kozy a ovce. Ohradníkový zdroj má dostatek výkonu pro všechny koňské ohrady - pulzní energie 4,8 J. Je vhodný také pro ostatní zvířata
Červeno-bílá páska OLLI 20 mm/200 m pro elektrický ohradník (4ks)
Červeno-bílá páska OLLI 20 mm/200 m pro elektrický ohradník - vodivá ohradníková páska s 7 x 0,2 mm nerezovým ocelovým vodičem + 1 x 0,2 mm hliníkovým vodičem šíře 2 cm. Nominální odpor 0.7 ohm/m.
Duo izolátory OLLI pro pásky pro elektrický ohradník balení 50 ks (5bal)
Duo izolátory Olli pro pásky pro elektrický ohradník - ohradníkový izolátor je určen pro dráty, provázky a také pro pásky do 40 mm. Balení obsahuje 50 ks izolátorů.
Branový izolátor na pásku Shockteq OLLI pro elektrický ohradník 2 ks (2bal)
Branový izolátor na pásku Shockteq OLLI pro elektrický ohradník 2 ks - ohradníkový vchodový izolátor je určen pro 20 - 40 mm oplocovací pásky. Průběžný izolátor pro branku je určen pro brány, je však vynikající také pro rohy zejména koňských
Rukojeť k bráně Olli Standard 2 ks pro elektrický ohradník (2bal)
Rukojeť k bráně Olli Standard 2 ks pro elektrický ohradník - standardní provedení. Balení obsahuje 2 ks rukojeti.
Zemnící tyč OLLI s 3 m připojovacím kabelem pro elektrický ohradník (4ks)
Zemnící tyč Olli s 3 m připojovacím kabelem pro elektrický ohradník - 1 m pozinkovaná ocelová uzemňovací tyč, L-profil nebo V-profil pozink pro uzemnění ohradníkového zdroje. Uzemňovací kolík včetně 3 m kabelu pro připojení zdroje, nebo
Super tester Plus Olli pro elektrický ohradník (1ks)
Super tester Plus Olli pro elektrický ohradník - voltmetr, zkoušeč, tester se šesti LED diodami pro měření vysokého napětí v elektrickém ohradníku, zkoušečka elektrického ohradníku má rozsah 2000 - 12000 V.
Koupit v e-shopu

Poznámka
sada počítá se 4 vodiči.

elektrické ohradníky pro lamy

elektrické ohradníky pro lamy

Zvolte správnou výšku elektrických ohradníků pro lamy, aby Vám lama ohradník nepřeskočila, jako na následujícím obrázku.

elektrické ohradníky pro lamy