Ohradníkové zdroje napětí

Zdroje napětí pro elektrické ohradníky Olli jsou navrženy a vyráběny společností Farmcomp ve Finsku. Dají se používat i v obtížných podmínkách provozu v rozmezí teplot od -30°C do +30°C. Kvalita zpracování, komponentů, montáže a testování je velice důležitá pro efektivní činnost v těchto podmínkách. Na všechny ohradníkové zdroje poskytujeme záruku 3 roky včetně záruky na zasažení bleskem. Ke zdrojům zajišťujeme veškerý záruční i pozáruční servis. V rámci servisu půjčujeme náhradní zdroje.

Zdroje napětí pro elektrické ohradníky Chapron nabízí naprosto unikátní poměr cena/výkon. Jedná se o francouzského výrobce s více než 70 lety zkušeností. Veškeré komponenty jsou vyvíjeny, vyráběny a testovány přímo ve výrobní hale v Normandii. Celý proces podléhá přísné kontrole. Záruka 3 roky je samozřejmostí.

Zdroje napětí pro elektrické ohradníky Clotseul patří mezi nejkvalitnější zdroje na trhu. Veškeré komponenty jsou izolovány pryskyřicí. Zdroje Clotseul tedy splňují parametry do nejnáročnějších podmínek a velmi vlhkého prostředí. Značka Clotseul je na trhu déle než 80 let.

Zdroje napětí pro elektrické ohradníky Fencee od českého výrobce VNT electronics s.r.o. jsou naprosto unikátní díky možnosti ovládat ohradníkový zdroj odkudkoliv na světě díky aplikaci v mobilním telefonu, či pomocí počítače, notebooku nebo tabletu. Zároveň se jedná o vysoce kvalitní a výkonné zdroje pro elektrický ohradník. Záruka 3 roky je samozřejmostí.

Elektrické ohradníky Olli

Elektrické ohradníky Olli

Elektrické ohradníky Chapron

Elektrické ohradníky Chapron

Elektrické ohradníky Clotseul

Elektrické ohradníky Clotseul

Elektrické ohradníky fencee
Elektrické ohradníky fencee

Zdroje je možné zakoupit v našem eshopu v kategorii Zdroje napětí pro elektrický ohradník


Výběr zdroje napětí pro elektrický ohradník:

Zdroj impulzů vybíráme zejména podle těchto kritérií:

  • délka oplocení
  • typ oplocení
  • zvířata, která se mají za oplocením pohybovat
  • vegetace, která se může oplocení dotýkat

Zvířata s dlouhou srstí obvykle potřebují silnější zdroj napětí, protože dlouhá srst působí jako dobrý izolátor. Zejména pak ohrady pro ovce vyžadují velmi silné zdroje napětí oplocení, nicméně i dlouhosrstí koně obvykle vyžadují silné zdroje napětí. Zdroj napětí nemůžete nikdy nahradit klasickou baterií, protože zdroj napětí je zároveň jakýsi impulzátor, který vysílá jednou za vteřinu pulzy elektrické energie o velmi vysokém napětí.

Jsou-li vodiče oplocení umístěny v malých výškách, musí být zdroj napětí oplocení dostatečně silný, aby vysušil vegetaci, aby tato byla efektivně nevodivá.

Součástí dodávky každého zdroje napětí a tím i ceny je připojovací sada a 1 výstražná tabulka, kvalitní připojovací vedení včetně ocelové svorky, ilustrovaná Příručka uživatele s bezpečnostními pokyny.

Naprostá většina výrobců udává u svých produktů maximální délku ohradníku. Tato informace je většinou trochu zavádějící, neboť této hodnoty není v reálném životě možné dosáhnout. Vždy se jedná o laboratorní měření v dokonalé teplotě, vlhkosti a za použití nejkvalitnějšího vodiče. Proto je nutné tuto informaci brát s velkou rezervou.

Na našem eshopu si můžete pomocí filtrace parametrů (překlikávání v šedivém rámečku) snadno vybírat jednotlivé typy zdrojů, podle vašich potřeb. Filtrovat, vybírat můžete podle:

  • Provedení – máte přístup do sítě na 230V, či máte ohradu v nedostupné oblasti a potřebujete využít externí baterii?
  • Pro jaké zvíře je daný zdroj vhodný.
  • Maximální pulzní energie.
  • Maximální délka ohradníku – jak jsme si vysvětlili výše, tuto informaci berte s rezervou.
  • Příkon – zdroje impulzů obecně nejsou příliš náročné na spotřebu elektrické energie, nicméně i podle tohoto parametru můžete jednotlivé elektrické zdroje filtrovat.

Problém s velkými pastvinami! Od roku 2011 nesmí dle směrnic EU vyrobený zdroj překročit maximální pulzní energii 5 J! Zdroje s vyšší pulsní energií určené především pro ovce, medvědy a pro velké ohrady pro skot musí být nahrazeny takzvanými inteligentními nebo také chytrými  zdroji.


Instalace zdroje napětí elektrického oplocení

Zdroje napětí pro elektrické ohradníky by měl být umístěn nad terénem a mimo dosah zvířat a malých dětí. Zdroj Olli je odolný proti dešti, nicméně se vždy doporučuje umístit jej tak, aby byl chráněn před deštěm a přímým slunečním zářením.

Zdroje napětí pro elektrické ohradníky instalujte vždy ve vertikální poloze a nikdy jej nemontujte obráceně!

V případě, že si přejete zdroj napětí umístit dovnitř budovy nebo pokud potřebujete vést napájení ohradníku pod zemí, používejte pro přenos napětí do oplocení vždy zemnící kabely vysokého napětí Olli. Při instalacích elektrického oplocení nikdy nepoužívejte elektrické kabely 230 V. Běžné instalační materiály 230 V jsou určeny pro maximálně 700 Voltů a z tohoto důvodu nejsou vhodné pro napětí ohradníku, které může dosahovat až 10 000 Voltů.

V případě bouřky odpojte zdroj napětí od ohradníku a elektrické napájecí sítě, abyste zabránili vzniku škod. Pokud to není možné, omezuje vložená pojistka proti úderu blesku pravděpodobnost poškození způsobeného bleskem.

Návod na stavbu elektrického ohradníku naleznete zde.